A VI-a editieRegulamentul competitieiPremii

A șasea ediție a Crosului HOSPICE s-a desfășurat sâmbătă, 14 iunie 2014, pe aleea de sub Tâmpa. Peste 300 de alergători, de toate vârstele, au luat startul în cele patru curse din competiție. Toți participanții au alergat pentru a dărui speranță celor care sunt angajați într-o cursă mult mai dificilă, cea cu o boală incurabilă.Pe lângă alergătorii care s-au înscris individual, la cros, au luat parte echipele mai multor companii (Miele, Raiffeisen, GSK, Intersnack, Carrefour, Reinert, Energym).

Toți participanții au primit un voucher pentru un serviciu medical gratuit oferit de HIPERDIA și un kit de alergător, iar fondul de premiere a depășit 7000 de lei.

Banii proveniți din sponsorizări și taxe de înscriere însumează peste 17.000 de lei. Întreaga sumă va fi folosită de HOSPICE Casa Speranței pentru a acorda în continuare servicii de îngrijire paliativă copiilor și adulților diagnosticați cu boli incurabile.

CLASAMENT IN FUNCTIE DE TIMPUL REALIZAT

Vezi aici clasamentul. Echipa HOSPICE le mulțumește tuturor alergătorilor pentru implicare și dăruire!

Sponsor Principal

Sponsori