ACTE NECESARE PENTRU PRELUAREA IN EVIDENTA

1. Biletul de trimitere de la medicul de familie.

2. Copii dupa documentele medicale (biletul de iesire din spital, rezultatele de la tomograf, rezultatele examenului histopatologic etc.)

3. Copie dupa buletinul sau cartea de identitate a pacientului

4. Cardul de sanatate al pacientului

5. Copie dupa un cupon de pensie recent sau adeverinta de munca vizata la CAS a pacientului

6. Descarcati aici  Formularul de solicitare servicii

EVALUAREA MEDICALA INITIALA

Dupa ce pacientii adulti sau copii sunt preluati in evidenta HOSPICE Casa Sperantei, urmeaza evaluarea medicala initiala realizata de un medic al organizatiei noastre fie in cabinetul fundatiei, fie la domiciliul bolnavului.

In urma acestei prime consultatii, pacientul este preluat de unul dintre serviciile noastre de ingrijire. In functie de concluziile evaluarii initiale, se poate recomanda ingrijirea la domiciliu, internarea in unitatea cu paturi sau frecventarea centrului de zi. Exista, de asemenea, cazuri in care medicul HOSPICE poate recomanda reluarea radioterapiei sau a chimioterapiei la Spitalul de Oncologie, pentru ca apoi pacientul sa intre in ingrijirea HOSPICE.