Placheta_PRINTHCS_Coltul cu zambete_poster

COLTUL cu ZAMBETE a fost deschis in 30 ianuarie 2015 in cadrul Centrului HOSPICE din Brasov (strada Sitei nr.17A).

Aici se acorda gratuit servicii de înfrumusețare și relaxare celor care înfruntă o boală incurabilă. Zona a fost special creată pentru a însenina viețile unor oameni curajoși, care au nevoie de sprijin și înțelegere, pentru a depăși efectele vizibile ale intervențiilor chirurgicale și ale tratamentului oncologic.

IMAG0537
IMAG0551
IMAG0531
Serviciul este sustinut prin implicarea voluntarilor HOSPICE si a unor stilisti brasoveni care isi dedica benevol parte din timpul lor acestei activitati. De aceea, cei care doresc sa beneficieze de o sesiune de infrumusetarea/relaxare trebuie sa verifice telefonic calendarul activitatilor din COLTUL cu ZAMBETE si sa se programeze in prealabil. Acestia trebuie sa prezinte un document doveditor al diagnosticarii lor cu o afectiune oncologica.