Calitati necesare

  • Dragoste de oameni și sensibilitate la nevoile lor; empatie
  • Standarde inalte profesionale și de etica
  • Dorinta de invatare si creștere profesionala
  • Personalitate pozitiva și spirit de echipa
  • Abilitati excelente de comunicare;

Norma de lucru: 8 h/zi

Program de lucru: in ture de 12/24 – 12/48

Durata contract: perioada determinata

Calitati de dorit

  • Bune abilitati de organizare a activitatii proprii.
  • Curiozitate și initiativa
  • Atentie la detalii

Cerinte generale:

  • Studii minime: nivel post liceala; constituie avantaj studiile superioare, postuniversitare, cursuri ingrijri paliative
  • Experienta : nu este obligatorie, dar constituie un avantaj

Descrierea postului:

Acorda ingrijiri medicale pacientilor adulti cu boli oncologice sau alte boli limitatoare de viata

 Principalele responsabilitati ale postului:

  • Asigura ingrijirea pacientilor adulti internati, fiind direct raspunzatoare de calitatea ingrijirilor pe care le acorda
  • Identifica si evalueaza probleme specifice pacientului internat, abordand holistic fiecare caz. Elaboreaza, implementeaza, monitorizeaza si comunica planul de ingrijire, respectand principiile ingrijirii paliative. Participa activ la realizarea si implementarea planului interdisciplinar
  • Raspunde prompt nevoilor pacientilor si ale familiilor acestora indeplinind rolul sau propriu precum si rolul delegat
  • Supravegheaza distribuirea alimentelor conform dietei consemnate in foaia de observatie  si asigura alimentatia pacientilor dependent
  • Informeaza, educa si consiliaza pacientul si familia acestuia in limitele competentei sale
  • Participa activ la implementarea planului de management al unitatii si planului de imbunatatire a calitatii

Candidatii interesati pot trimite scrisoare de intentie si Curriculum Vitae la urmatoarea adresa de e-mail: cristina.dinga@hospice.ro

Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate şi in deplina confidentialitate.

Organizatia işi rezerva dreptul de a testa competentele declarate de catre candidat.