Te caracterizează grija pentru ceilalți și îți place să ajuți? Tare ne-am dori să te cunoaștem. Căutăm infirmieră, cu sau fără experiență, dornică să ajute și să aducă alinare pacienților noștri.

Cerințe generale:

    • Studii medii
    • Experiența: nu este obligatorie, dar constituie un avantaj

Norma de lucru: 8 h/zi; 3 schimburi;

Descrierea postului:

Acordă îngrijiri de bază pacienților adulți cu boli oncologice sau alte boli limitatoare de viață

 Principalele responsabilitati ale postului:

  • acordă îngrijire, sub supravegherea unei asistente medicale, aceasta incluzând: igiena corporală și toaleta cavității bucale, ajutor acordat pacienților la mobilizare, la servirea mesei, în alimentație, pentru nevoi fiziologice
  • comunică, în limitele competenței cu pacienții și familiile acestora în scopul creării unui mediu propice îngrijirii
  • răspunde de igiena saloanelor
  • asigură curățenia mobilierului, sălii de tratament și a punctului de lucru al echipei medicale
  • schimbă, triază și transportă articolele de lenjerie în condițiile prestabilite de normele de igienă
  • transportă si distribuie alimentele alături de asistenta de serviciu în conditiile igienice impuse de normele în vigoare
  • asigură curățirea si dezinfecția tacâmurilor și veselei, a bucătăriei de secție
  • efectuează aprovizionarea săptămânală a secției cu materiale de curățenie și igienă

Puteti aplica pentru acest post trimitand un CV si o scrisoare de intentie, pana la data de 20 iunie 2020, la adresa de email: cristina.darabont@hospice.ro

NOTĂ: Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestia.

Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

Nu vor fi luate in considerare candidaturile care nu vor indeplini conditiile minimale solicitate in specificatiile postului.