Ești specializat în kinetoterapie, îți place să lucrezi cu adulți dar și cu copii și știi cum să-i motivezi pentru a ajunge la rezultate optime? Te vrem în echipa noastră!

Cerințe generale:

  • Studii superioare, specializarea Kinetoterapie – Atestat de liberă practică
  • Experiența: minim 2 ani într-un serviciu de îngrijire medicală

 Norma de lucru: 8 h/zi

Durata contract: perioadă determinată de 2 ani

Descrierea postului:

  • oferă servicii de gimnastică medicală și de recuperare în vederea menținerii/ îmbunătățirii funcțiilor prezente și prevenirii recidivelor, atât la copii cât și la adulți

 Principalele responsabilitati ale postului:

  • Evaluează parametrii fizici și starea de bine necesare pentru începerea programului de kinetoterapie;
  • Stabilește planul de recuperare individualizat conform evaluării nevoilor;
  • Efectuează sesiuni de kinetoterapie, gimnastică medicală, recuperare sau stimulare neurosenzorială individual cu pacientul sau cu grupuri de pacienți, conform programărilor
  • Utilizează tehnici, exerciţii, masajul, procedee conform conduitei terapeutice şi obiectivelor fixate;
  • Evaluează şi reevaluează în timp progresele făcute de pacient; adaptează planul de tratament în funcţie de evoluţia pacientului

Puteți aplica pentru acest post trimițând un CV și o scrisoare de intenție la adresa de email: cristina.ghiran@hospice.ro

Numai candidații selectați vor fi invitați la un interviu, a cărui dată va fi stabilită de comun acord cu aceștia.
Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate și în deplină confidențialitate.
Nu vor fi luate în considerare candidaturile care nu îndeplinesc condițiile minimale solicitate în specificațiile postului.