Cerințe generale:

  • Studii superioare într-unul din domeniile: asistență medicală/ psihologie/ asistență socială/ kinetoterapie;
  • Experiență clinică min.1 an în asistarea pacienților cu boli cronice progresive / a persoanelor aflate în suferință;
  • De preferat- cunoștințe în îngrijiri paliative de bază;
  • Cunoștințe de limba engleză- nivel mediu;
  • Cunoștinte bune de operare PC – MS Office.

 Principalele responsabilități ale postului:

  • Informarea și consilierea pacienților cu boli oncologice aflați în îngrijire la HOSPICE Casa Speranței și în alte spitale cu specific oncologic;
  • Instruirea familiei pacientului cu privire la tehnicile de ingrijire medicală și îngrijire psiho-emoțională;
  • Menținerea relației cu personalul medical responsabil din spitale;
  • Conceperea și gestionarea materialelor informative pentru pacienți și aparținători – broșuri, filme demonstrative, materiale online;
  • Promovarea serviciilor oferite prin intermediul Centrului de Informare și Consiliere/ prin HOSPICE Casa Speranței Brașov;
  • Participarea la simpozioane/conferințe pentru promovarea activității Centrului de Informare și Consiliere;
  • Susținerea de sesiuni de informare/cursuri pentru personalul medical și pentru aparținători.

Aptitudini:

  • Maturitate profesională și emoțională;
  • Bune abilități de comunicare empatică;
  • Capacitate de lucru în echipă;
  • Spirit de inițiativă;

Beneficii: tichete de masă, formare profesională continuă, teambuilding, apartenența la o comunitate profesională cu o tradiție de 25 de ani în dezvoltarea îngrijirii paliative în România

CV-urile și scrisorile de intenție se pot trimite pe adresa de email: andreea.tulban@hospice.ro

Numai candidații selectați vor fi invitați la un interviu, a cărui dată va fi stabilită de comun acord cu aceștia.

Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate și în deplină confidențialitate.

Nu vor fi luate în considerare candidaturile care nu vor îndeplini condițiile minimale solicitate în specificațiile postului.