Cerinte generale:

  • Studii: Scoala Postliceala Sanitara/Facultatea de medicina sectia Asistenta Medicala
    • Limba engleza scris/vorbit nivel mediu.
    • Instruire: Curs de Ingrijire Paliativa
    • Cunostinte bune operare PC MS Office, Word, Excel
    • Experienta clinica minim 2 ani intr-o unitate sanitara
  • Abilitati: Maturitate profesionala si emotionala, capabil sa conduca, coordoneze si lucreze in echipa, cu abilitati bune de comunicare, capabil de a lua decizii in situatii dificile, calm, organizat

 Principalele responsabilitati ale postului:

  • Coordoneaza, controleaza si raspunde de calitatea activitatii desfasurate de personalul din subordine, in cele trei ture.
  • Foloseste eficient resursele umane si materiale.
  • Acorda ingrijiri paliative  pacientilor, in scopul imbunatatirii calitatii vietii acestora, conform obiectivelor de ingrijire stabilite pentru fiecare caz.
  • Instruieste si sprijina emotional familiile pacientilor aflati in ingrijire documentand aceasta in documentele specifice
  • isi desfasoara activitatea in colaborare cu Medicul din Unitatea cu Paturi Adulti si coordonarea Coordonatorul serviciului Nursing Adulti
  • pastreaza relatii de colaborare si intrajutorare cu ceilalti sefi de departamente
  • Asigura un climat de lucru care sa respecte principiile etice, pentru pacient si pentru personalul din subordine
  • Participa la sedinta interdisciplinara zilnica; face parte din comisia de admisie si externari
  • alcatuieste planificarea garzilor, zilelor libere si concediilor de odihna, in conformitate cu Regulamentul de Ordine Interna; pastreaza evidenta acestora si intocmeste, pana la datele stabilite graficul de lucru si pontajul pentru personalul din Unitatea cu Paturi Adulti

CV-urile si scrisorile de intentie se pot trimite pana la data de 17.03.2017  pe adresa de email: hr@hospice.ro

Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestia.

Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

Nu vor fi luate in considerare candidaturile care nu vor indeplini conditiile minimale solicitate in specificatiile postului.