Cerinte generale:

Liceul sanitar, post-liceala Sanitara

Descrierea postului:

Acordarea de  ingrijiri medicale pacientilor copii cu boli oncologice sau alte boli limitatoare de viata.

Principalele responsabilitati ale postului:

Asigura ingrijirea copiilor internati, fiind direct raspunzatoare de calitatea ingrijirilor pe care le acorda.
Raspunde cu promptitudine la solicitarea pacientilor si supravegheaza in permanenta starea acestora.
Participa la vizita medicala si administreaza tratamentul conform indicatiilor medicului.
Considera familia pacientului ca unitate de ingrijire si ofera instruire cu privire la tehnicile de ingrijire.
Preda in scris si verbal la iesirea din tura situatia si planul de ingrijire si tratament al pacientilor
Primeste pacientii internati conform protocolului de admisie.
Curata, dezinfecteaza si sterilizeaza instrumentarul medical conform procedurii operationale.
Supravegheaza distribuirea mesei si asigura alimentatia pasiva a pacientilor care au nevoie.
Petrece cat mai mult timp cu pacientii aflati in grija, contribuind la crearea unui mediu familial, calduros si deschis.
Observa si inregistreaza in fisa de observatie toate simptomele si starile pacientului, informeaza medicul despre starea si evolutia bolii.
Raspunde de decontarea medicamentelor si materialelor folosite.
Puteti aplica pentru acest post trimitand un CV si o scrisoare de intentie la adresa de email: anton.diaconu@hospice.ro