Ai mare drag de oameni și îți place să ajuți? Vino în familia HOSPICE!

Căutăm asistenți medicali, cu sau fără experiență, dornici să aducă alinare celor care au atâta nevoie de ea. Ne plac vorba domoală și mâinile sigure, pe care te poți baza.

Ce zici? Vii să ne cunoaștem?

 Cerinte generale:

  • Studii: Scoala post-liceala/Facultatea de Medicina– Sectia Asistenta Medicala
  • Experienta: nu este obligatorie, dar constituie un avantaj

Norma de lucru: 8 h/zi; 3 schimburi;

Descrierea postului:

Acorda ingrijiri medicale pacientilor adulti cu boli oncologice sau alte boli limitatoare de viata

 Principalele responsabilitati ale postului:

  • Promoveaza standarde de ingrijire si control al simptomelor, identifica si evalueaza probleme specifice pacientului internat.
  • Asigura ingrijirea pacientilor adulti internati, fiind direct raspunzatoare de calitatea ingrijirilor pe care le acorda
  • Respecta conform competentelor profesionale si la indicatia medicului, protocolul / procedura impusa de starea pacientului/urgenta medicala
  • Administreaza medicatia prescrisa de medic
  • Efectueaza pansamente, tratamente, recolteaza probe de sange
  • Efectueaza tehnicile, procedurile medicale din activitatea terapeutica conform planului de tratament indicat de medic
  • Supravegheaza distribuirea alimentelor conform dietei consemnate in foaia de observatie  si asigura alimentarea pacientilor dependent

Puteti aplica pentru acest post trimitand un CV si o scrisoare de intentie, pana la data de 15.10.2018, la adresa de email: cristina.ghiran@hospice.ro

NOTĂ: Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestia.
Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.
Nu vor fi luate in considerare candidaturile care nu vor indeplini conditiile minimale solicitate in specificatiile postului.