Cerinte generale:

  • studii superioare;
  • inscriere in Colegiul Asistentilor Sociali
  • carnet de sofer categoria B
  • cunostinte limba engleza nivel avansat

Program de lucru: full time, 8 h/zi

Experienta: minim 1 an intr-un serviciu de asistenta sociala

Descrierea postului:

  • furnizarea de servicii de asistenta sociala beneficiarilor aflati in evidenta fundatiei
  • Pledeaza pentru drepturile beneficiarilor (advocacy);
  • Evalueaza si monitorizeaza evolutia beneficiarului si a familiei din punct de vedere social si emotional;
  • Pastreaza evidenta exacta a cazurilor asistate social si documenteaza activitatile in evidentele specifice;
  • Mentine si creeaza relatiile cu autoritatile locale, ONG-uri, companiile si persoanele private, care pot fi resursa;
  • Participa in colaborare cu ceilalti membri ai echipei multidisciplinare la stabilirea planului de interventie pentru a raspunde nevoilor complexe ale beneficiarilor;
  • Implica beneficiarul si familia acestuia in luarea deciziilor oferind informatii pe intelesul beneficiarului in acord cu principiile etice ale profesiei;
  • Construieste si mentine o relatie bazata pe sinceritate, respect, confidentialitate cu pacientii si familiile acestora;

Candidaţii interesaţi pot trimite un Curriculum Vitae la următoarea adresă de e-mail: recrutare@hospice.ro

Numai candidaţii selectaţi vor fi invitaţi la un interviu, a cărui dată va fi stabilită de comun acord. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate şi în deplină confidenţialitate.

Organizatia îşi rezervă dreptul de a testa competenţele declarate de către candidat.