Cerinte generale:

• Studii superioare în oricare dintre domeniile: Comunicare, Jurnalism
  • 2+ ani experienţă în presă, marketing digital sau social media
  • Noţiuni avansate de lucru cu platformele de social media (Facebook, LinkedIn, YouTube, Instagram, etc.)
  • Inţelegerea statisticilor social media şi abilitatea de a interpreta rezultatele analitice pentru a opera schimbări eficiente care să ducă la creşterea eficienţei campaniilor social media.
  • Limba engleză la nivel avansat (scris şi vorbit)
  • Ne dorim pe cineva optimist, pasionat de poveşti şi comunicare online, capabil de multi-tasking si care să nu se lase intimidat de deadline-uri presante.
  • Cunoştinţe în Photoshop, Final Cut Pro, Premiere Pro, sau alt soft de editare constituie un mare plus.

Responsabilităţile postului – Să ştie:

• Să gestioneze paginile social media ale organizaţiei.
  • Să construiască şi să execute strategia de social media a organizaţiei bazată pe obiectivele de comunicare ale organizaţiei;
  •  Să elaboreze calendarul de postări şi să se asigure că toate iniţiativele organizaţiei au o prezenţă consistentă în social media.
  • Să optimizeze paginile organizaţiei pentru a mări vizibilitatea conţinutului social media.
  • Să modereze content user-generated în concordanţă cu politicile organizaţiei.
  • Să urmărească şi să analizeze rapoartele de analytics astfel încât să poată dobândi informaţii relevante legate de trafic, demografice şi eficienţă pentru a îmbunătăţi rata de conversii.
  • Să colaboreze cu celelalte departamente astfel încât să fie întotdeauna la curent cu noutăţile şi cu nevoile organizaţiei.
  • Să dezvolte campanii online pentru suportul echipei de Fundraising.
  • Să dezvolte şi să menţină relaţia cu media şi influencerii din mediul online.
  • Si cel mai important… Content, content, content. Ne dorim un artist al cuvintelor care sa reuşească să transmită emoţiile şi poveştile HOSPICE către publicul larg.

Puteti aplica pentru acest post trimitand un CV si o scrisoare de intentie la adresa de email: recrutare@hospice.ro până la data de 21 decembrie, 2018