Vrei să-ți pui credința și energia în slujba aproapelui tău? Vino să fii parte din familia HOSPICE Casa Speranței.

Pacienții adulți și copii diagnosticați cu boli incurabile au nevoie de sprijin și consiliere spirituală pentru a prinde putere în bătăliile grele pe care le au de dus. Dacă vrei și poți să le fii alături, ne-am bucura să te primim în rândul nostru.

Ce căutăm?

Să-ți placă să stai de vorbă cu oamenii

Să fii empatic

Să lucrezi bine în echipă și să fii un bun organizator

Să fii flexibil

Să ai cunoștințe de limba engleză

Ce face Consilierul Spiritual?

· Coordonează, organizează și dezvoltă programul de consiliere spirituală oferit în cadrul serviciilor de îngrijire paliativă de către HOSPICE Casa Speranței

· Oferă îngrijire directă și consiliere pentru a răspunde nevoilor spirituale ale pacienților îngrijiți de către echipa interdisciplinară

· Inițiază și dezvoltă legături cu liderii religioși din comunitate în vederea oferirii de către aceștia de consiliere individuală și activități de grup (studiu Biblic, încurajare)

CV-urile pot fi trimise pe adresa: recrutare@hospice.ro