Cerinte generale:

• Studii: scoala postliceala- profil farmacie

Experienta: minim 1 an

Program de lucru: full time

Descrierea postului:

• Eliberarea de medicamente si materiale sanitare pentru toate departamentele clinice

Principalele responsabilitati ale postului:

• Raspunde, alaturi de farmacist, de organizarea farmaciei.
  • Respecta legislatia in legatura cu pastrarea, evidenta si lucrul cu substantele medicamentoase obisnuite in spatiile destinate depozitarii medicamentelor.
  • In colaborare cu farmacistul si persoanele responsabile (medici, sefi de departamente si asistenti sefi) stabileste necesarul de medicamente sau consumabile farmaceutice, in limita bugetului prevazut.
  • Respecta procedura privind transportul materialele sanitare si medicale
  • Este responsabil impreuna cu farmacistul de aprovizionarea farmaciei, cu acceptarea ofertelor avantajoase pentru unitate; respecta normele de receptie calitativa si cantitativa.
  • Elibereaza produsele conform condicilor de prescriere medicala, in ambalaje corespunzatoare formei farmaceutice cu etichetare corespunzatoare.
  • Efectueaza lucrari scriptice de gestiune tehnico-administrative.
  • Verifica periodic calitatea medicamentelor si materialelor sanitare, termenele de valabilitate in vederea reschimbarii lor in termenul de garantie.

Puteti aplica pentru acest post trimitand un CV si o scrisoare de intentie la adresa de email: recrutare@hospice.ro

HOSPICE Casa Sperantei respecta prevederile Regulamentului General pentru Protectia Datelor (GDPR).

Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

Prin transmiterea datelor dvs.personale va exprimati acordul expres si neechivoc ca aceste date sa fie prelucrate. Procesam aceste date doar in scopuri de recrutare.

Am dori sa pastram aceste date pana in momentul ocuparii pozitiei vacante. Nu putem estima cu exactitate perioada, dar vom considera perioada ca fiind incheiata atunci cand un candidat accepta propunerea noastra pentru pozitia vacanta.Cand perioada respectiva s-a incheiat, fie iti vom sterge datele, fie te vom informa ca le vom mentine in baza noastra de date pentru pozitii viitoare.

Va asiguram ca nu vom oferi niciodata informatii despre dumneavoastra altor companii care au in vedere programe de marketing.

Fundatia HOSPICE Casa Sperantei este inregistrata ca operator in Registrul National
de Evidenta a Prelucrarilor de Date cu Caracter Personal al ANSPDCP
cu nr. 16381/09.05.2012 (conform Legii 677/2001)