Ai mare drag de oameni și îți place să ajuți? Vino în familia HOSPICE!

Căutăm asistenți medicali, cu sau fără experiență, dornici să aducă alinare celor care au atâta nevoie de ea. Ne plac vorba domoală și mâinile sigure, pe care te poți baza.

Ce zici? Vii să ne cunoaștem?

Cerinte generale:

• Permis de conducere B
  • Studii: Scoala post-liceala/Facultatea de Medicina– Sectia Asistenta Medicala,
  • Experienta: 1 an experienta in pediatrie, constituie un avantaj Cursul de Ingrijire Paliativa si cunoasterea limbii engleze

Norma de lucru: 8 h/zi

Descrierea postului:

Acorda ingrijiri paliative la domiciliul pacientilor pediatrici.

Principalele responsabilitati ale postului:

• Isi desfasoara activitatea la domiciliul pacientilor, in acord cu politica Hospice „Casa Sperantei”
  • Preia pacienti noi de pe lista de asteptare, in colaborare cu medicul implicat in ingrijire
  • Efectueaza tratamentul specific pentru controlul simptomelor si monitorizarea raspunsului clinic
  • Elboreaza si reevalueaza periodic planul de ingrijire
  • Elboreaza la fiecare vizita starea pacientilor, eficienta planului de ingrijiri a schemei de tratament, consemnand aceasta in fisa pacientului.
  • Informeaza medicul asupra schimbarilor survenite in evolutia starii clinice a pacientului
  • Participa in colaborare cu ceilalti membrii ai echipei multidisciplinare la stabilirea planului de ingrijire pentru asigurarea nevoilor complexe ale pacientilor
  • Informeaza pacientul si familia in legatura cu modul de administrare al tratamentului prescris si folosirea materialelor si dispozitivelor necesare.
  • Documenteaza informatiile relevante pentru serviciul pe care il ofera atat in fisa pacientului cat si in documentele specifice.
  • Administreaza tratamentul, conform prescriptiilor medicului

Puteti aplica pentru acest post trimitand un CV si o scrisoare de intentie la adresa de email: recrutare@hospice.ro

HOSPICE Casa Sperantei respecta prevederile Regulamentului General pentru Protectia Datelor (GDPR).

Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

Prin transmiterea datelor dvs.personale va exprimati acordul expres si neechivoc ca aceste date sa fie prelucrate. Procesam aceste date doar in scopuri de recrutare.

Am dori sa pastram aceste date pana in momentul ocuparii pozitiei vacante. Nu putem estima cu exactitate perioada, dar vom considera perioada ca fiind incheiata atunci cand un candidat accepta propunerea noastra pentru pozitia vacanta.Cand perioada respectiva s-a incheiat, fie iti vom sterge datele, fie te vom informa ca le vom mentine in baza noastra de date pentru pozitii viitoare.

Va asiguram ca nu vom oferi niciodata informatii despre dumneavoastra altor companii care au in vedere programe de marketing.

Fundatia HOSPICE Casa Sperantei este inregistrata ca operator in Registrul National
de Evidenta a Prelucrarilor de Date cu Caracter Personal al ANSPDCP
cu nr. 16381/09.05.2012 (conform Legii 677/2001)