Cerinte generale:

o Studii: post liceala/Facultate medicina– sectia asistenta medicala

o Experienta : nu este obligatorie, dar constituie un avantaj

Norma de lucru: 8 h/zi; program de lucru in ture;

Descrierea postului:

Acorda ingrijiri medicale pacientilor adulti cu boli oncologice sau alte boli limitatoare de viata

Principalele responsabilitati ale postului:

– Promoveaza standarde de ingrijire si control al simptomelor, identifica si evalueaza probleme specifice pacientului internat.

– Asigura ingrijirea pacientilor adulti internati, fiind direct raspunzatoare de calitatea ingrijirilor pe care le acorda

– Respecta conform competentelor profesionale si la indicatia medicului, protocolul / procedura impusa de starea pacientului/urgenta medicala

– Administreaza medicatia prescrisa de medic

– Efectueaza pansamente, tratamente, recolteaza probe de sange

– Efectueaza tehnicile, procedurile medicale din activitatea terapeutica conform planului de tratament indicat de medic

– Supravegheaza distribuirea alimentelor conform dietei consemnate in foaia de observatie si asigura alimentarea pacientilor dependent

CV-urile si scrisorile de intentie se pot trimite pana la data de 14.10.2020 pe adresa de email: cristina.dinga@hospice.ro.

Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestia.

Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.