Cerinte generale:

o Studii: post liceala/Facultate medicina– sectia asistenta medicala

o Experienta : nu este obligatorie, dar constituie un avantaj

Norma de lucru: 8 h/zi; program lucru in ture;

Descrierea postului:

Acordarea de ingrijiri medicale pacientilor copii cu boli limitatoare de viata.

Principalele responsabilitati ale postului:

· Asigura ingrijirea copiilor internati, fiind direct raspunzatoare de calitatea ingrijirilor pe care le acorda.

· Raspunde cu promptitudine la solicitarea pacientilor si supravegheaza in permanenta starea acestora.

· Participa la vizita medicala si administreaza tratamentul conform indicatiilor medicului.

· Preda in scris si verbal la iesirea din tura situatia si planul de ingrijire si tratament al pacientilor

· Supravegheaza distribuirea alimentelor conform dietei consemnate in foaia de observatie si asigura alimentarea pacientilor dependenti

· Primeste pacientii internati conform protocolului de admisie.

· Petrece cat mai mult timp cu pacientii aflati in grija, contribuind la crearea unui mediu familial, calduros si deschis.

· Observa si inregistreaza in fisa de observatie toate simptomele si starile pacientului, informeaza medicul despre starea si evolutia bolii.

· Raspunde de decontarea medicamentelor si materialelor folosite.

CV-urile si scrisorile de intentie se pot trimite pana la data de 14.09.2020 pe adresa de email: cristina.dinga@hospice.ro.

Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestia.

Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.