Cerințe generale:

· Studii superioare, in domeniul economic, medical sau de management;

· Cunostinte in domeniul medical

· Limba engleza scris si vorbit la nivel avansat;

· Cunostinte bune de operare PC MS Office;

· Carnet de conducere categoria B

· Abilitati de planificare, implementare, conducere si control

· Abilitati de coordonare si organizare a echipelor care asigura serviciile clinice

· Abilitati bune de comunicare si oratorice

· Persoana trebuie sa aiba competenta de a gestiona si manageria o echipa multi disciplinara

· Activitatea in domeniul medical, interactionarea cu CAS reprezinta un avantaj;

· Experienta in managementul serviciilor medicale constituie un avantaj.

Descrierea postului

· Coordonarea activitatii serviciilor de ingrijiri paliative pentru adulti si copii oferite de Fundatia Hospice in Bucuresti

· Asigura conducerea generala si coordonarea tuturor serviciilor de ingrijire a pacientilor furnizate de echipele Hospice din Bucuresti; asigura continuitate in ingrijirea pacientului si a familiei prin integrarea eficienta a acestor servicii.

· Ofera sprijin managerial pentru unitatile cu paturi (adulti si copii), centrele de zi, policlinica, bereavement, consiliere psihologica, spirituala si departamentul social din Bucuresti.

· Ofera sprijin managerial pentru serviciile administrative (curatenie, intretinere, transport pacienti etc.), asigurandu-se ca standardele acestor servicii satisfac si indeplinesc conditiile de acordare a unei ingrijiri medicale de calitate

· Gestioneaza eficient bugetul pentru serviciile din Bucuresti,

· Se asigura ca toate procedurile sunt in vigoare si cunoscute in intreaga organizatie

· Stabileste un sistem eficient de comunicare cu tot personalul din Bucuresti, se asigura ca personalul este informat despre schimbari, dezvoltari si activitatea Hospice-ului.

· Dezvolta si mentine relatii eficiente cu autoritatile competente in domeniul sanatatii si asistentei sociale, asigurandu-se ca sunt respectate toate prevederile legislative in domeniu.

· Contribuie la elaborarea, mentinerea si imbunatatirea sistemului de management al calitatii; respecta procedurile si protocoalele legate de acesta.

· Raspunde de obtinerea si mentinerea acreditarilor in serviciile sociale si medicale

· Intocmeste rapoarte si informari /statistici regulate pentru Consiliul Director

Candidaţii interesaţi pot trimite un Curriculum Vitae la următoarea adresă de e-mail: recrutare@hospice.ro

Numai candidaţii selectaţi vor fi invitaţi la un interviu, a cărui dată va fi stabilită de comun acord. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate şi în deplină confidenţialitate.

Organizatia îşi rezervă dreptul de a testa competenţele declarate de către candid