Posturi Disponibile: 2 (unitate cu paturi adulți și unitate cu paturi pediatrie)

Calități necesare

  • Dragoste de oameni; empatie
  • Standarde înalte profesionale și de etică
  • Dorința de învățare și creștere profesională
  • Personalitate pozitivă și spirit de echipă
  • Atenție la detalii
  • Abilități excelente de comunicare;

Normă de lucru: 8 h/zi

Program de lucru:

  • 8 h de Luni – Vineri – Unitate cu paturi adulti
  • în ture de 12/24 – 12/48 – Unitate cu paturi pediatrie

Cerințe generale:

  • Certificat de membru OAMMR, ALP asistentă medicală generalist
  • Studii minime : nivel post liceală; constituie avantaj studiile superioare, postuniversitare, cursuri îngrijri paliative
  • Experiența formală sau informală: nu este obligatorie, dar constituie un avantaj

Oferta Fundației:

  • Loc de muncă stabil, cu perspective de dezvoltare, într-o organizație cu baze solide și recunoaștere la nivel național și internațional ca Centru de Excelență.
  • Sprijin activ în planificarea evoluției și dezvoltării profesionale în îngrijiri paliative.
  • Apartenența la o echipă de profesioniști, uniți de o misiune nobilă și motivați de valori ca: speranța, grija, calitatea vieții, demnitate, compasiune.
  • Acces la programe de supervizie/ intervizie clinică și programe de prevenire a rust-out-ului.

 Principalele responsabilități ale postului:

  • Asigură îngrijirea pacienților adulți/ copii internați, fiind direct răspunzătoare de calitatea îngrijirilor pe care le acordă.
  • Identifică și evaluează probleme specifice pacientului internat, abordând holistic fiecare caz. Elaborează, implementează, monitorizează și comunică planul de îngrijire, respectând principiile îngrijirii paliative. Participă activ la realizarea și implementarea planului interdisciplinar.
  • Supraveghează distribuirea alimentelor conform dietei consemnate în foaia de observație și preferată de pacient și asigură alimentația pacienților dependenți.
  • Informează, educă și consiliază pacientul și familia acestuia în limitele competenței sale.

Candidatii interesați vor trimite scrisoare de intenție și Curriculum Vitae la următoarea adresă de e-mail: cristina.dinga@hospice.ro sau le vor depune personal la recepția HOSPICE, str Sitei 17.