Candidatul ideal

Fundatia HOSPICE Casa Sperantei – Bucuresti angajeaza Fundraiser Corporate  pentru punctul de lucru din Loc. Bucuresti

Fundraiserul are rolul de a mobiliza resurse din comunitatea business pentru a asigura sustenabilitatea financiară a HOSPICE Casa Speranței prin promovarea organizației la nivel local și național, prin dezvoltarea și implementarea de programe de fundraising și prin stabilirea de relații pe termen lung cu donatorii.

Cerinte generale:

Absolvent al unei forme superioare de învățământ;

Experiența anterioară pe o poziție similară sau în domeniile Marketing, Vânzări, Relații Publice, prezintă un avantaj;

Abilități foarte bune de comunicare verbală și scrisă (coerentă și corectitudine în scris și exprimare);

Limba engleză, scris și vorbit, la nivel avansat;

Abilități bune interpersonale și de networking;

Abilități foarte bune de persuasiune, capacitate de a solicita sprijin direct pentru fundație (donații în bani, servicii, materiale etc.);

Capacitate de a vorbi în fața publicului;

Abilități bune de organizare și coordonare;

Dinamism, spirit de echipă, proactivitate, creativitate;

Orientare către rezultate;

Capacitatea de a respecta termene limită;

Cunoștinte bune de operare PC MS Office;

Carnet de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati ale postului:

Identificarea și menținerea relațiilor cu companiile, în vederea atingerii target-urilor anuale;

Identificarea potențialelor programe de desfășurat în legatură cu aceste companii;

Identificarea potențialilor sponsori și a altor parteneri care pot susține activitatea fundației;

Abordări directe și prezentări pentru obținerea de sponsorizări în bani, produse sau servicii, donații salariale sau recurente;

Dezvoltarea relațiilor cu companiile și persoanele fizice care susțin fundația, urmărind crearea unui parteneriat echitabil și pe termen lung;

Coordonarea de proiecte (campanii sau evenimente) și parte din echipa de suport a proiectelor cuprinse în planul de fundraising pentru anul în curs;

Planificare, derulare, raportare și evaluare a programele de fundraising pe care le coordonează;

Identificarea oportunităților și a ideilor pentru dezvoltarea de noi programe de fundraising;

Colaborarea cu echipa de comunicare pentru dezvoltarea materialelor de comunicare necesare implementării proiectelor;

Colaborarea cu coordonatorul și echipa de voluntari în organizarea de evenimente și implementarea de campanii;

Contribuția la elaborarea planului anual de fundraising (bugetul de venituri din programele de fundraising și cheltuieli pentru fundraising, atragerea unui număr planificat de donatori și sponsori noi);

Contribuția la programul permanent de cultivare și dezvoltare a unei baze de donatori ai fundației;

Operarea zilnică în baza de date și înregistrarea corectă și completă a contactelor efectuate și menținerea legăturii cu contactele pe care le-a inițiat, trimiterea de scrisori de mulțumire, materiale informative și, la nevoie, a documentelor și rapoartelor către donatori și sponsori;

Promovarea HOSPICE Casa Speranței la nivel local și național, având la bază viziunea, misiunea și valorile organizației;

Participarea/organizarea (la) sedințelor interne periodice;

Alte sarcini trasate de managerul direct.

Beneficii

Pachet salarial motivant;

Activitate într-un mediu plăcut și profesionist, alături de o echipă tânără și dinamică;

Posibilitatea de formare și instruire permanentă;

Acumulare de experiență și posibilități de promovare în interiorul organizației;

Oportunități de networking în mediul business și ONG din România.

Puteti aplica pentru acest post trimitand un CV la adresa de email: hr@hospice.ro