Candidatul ideal

Cerinte:

  • studii minime obligatorii;
  • constituie avantaj absolvirea/ inscrierea la cursul pentru infirmiere atestat de OAMGMAMR sau Curs de Crucea Rosie

Program de lucru: inegal in ture 12/24 – 12/48

Experienta: constituie avantaj experienta in ingrijire

Descrierea jobului

Acordarea de ingrijiri de baza, pacientilor internati in unitatea cu paturi, cu scopul imbunatatirii calitatii vietii acestora.

Principalele responsabilitati ale postului:

– acorda ingrijire, sub supravegherea unei asistente medicale, aceasta incluzind: igiena corporala si toaleta cavitatii bucale, ajutor acordat pacientilor la mobilizare, la servirea mesei, in alimentatie, la satisfacerea nevoilor fiziologice

– comunica, in limitele competentei cu pacientii si familiile acestora in scopul crearii unui mediu propice ingrijirii

– raspunde de igiena saloanelor

– asigura curatenia mobilierului, salii de tratament si a punctului de lucru al echipei medicale

– schimba, triaza si transporta articolele de lenjerie in conditiile prestabilite de normele de igiena

– transporta si distribuie alimentele alaturi de asistenta de serviciu in conditiile igienice impuse de normele in vigoare

– asigura curatirea si dezinfectia tacâmurilor si veselei, a bucatariei de sectie

– efectueaza aprovizionarea saptamânala a sectiei cu materiale de curatenie si igiena

CV-urile si scrisorile de intentie se pot trimite pana la data de 11.04.2019 pe adresa de email: resurse@hospice.ro