Îți place să dăruiești din ceea ce ești, nu neapărat din ceea ce ai? Dacă te caracterizează grija pentru ceilalți și îți place să ajuți, tare ne-am dori să te cunoaștem.

Căutăm infirmieră, cu sau fără experiență, dornică să ajute și să aducă alinare pacienților noștri.

 Cerinte generale:

  • Studii medii
  • Experienta: nu este obligatorie, dar constituie un avantaj

Norma de lucru: 8 h/zi; 3 schimburi;

Descrierea postului:

Acorda ingrijiri de baza pacientilor adulti cu boli oncologice sau alte boli limitatoare de viata

 Principalele responsabilitati ale postului:

  • acorda ingrijire, sub supravegherea unei asistente medicale, aceasta incluzind: igiena corporala si toaleta cavitatii bucale, ajutor acordat pacientilor la mobilizare, la servirea mesei, in alimentatie, la satisfacerea nevoilor fiziologice
  • comunica, in limitele competentei cu pacientii si familiile acestora in scopul crearii unui mediu propice ingrijirii
  • raspunde de igiena saloanelor
  • asigura curatenia mobilierului, salii de tratament si a punctului de lucru al echipei medicale
  • schimba, triaza si transporta articolele de lenjerie in conditiile prestabilite de normele de igiena
  • transporta si distribuie alimentele alaturi de asistenta de serviciu in conditiile igienice impuse de normele in vigoare
  • asigura curatirea si dezinfectia tacamurilor si veselei, a bucatariei de sectie
  • efectueaza aprovizionarea saptamanala a sectiei cu materiale de curatenie si igiena

Puteti aplica pentru acest post trimitand un CV si o scrisoare de intentie, pana la data de 15.10.2018, la adresa de email: cristina.ghiran@hospice.ro

NOTĂ: Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestia.
Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.
Nu vor fi luate in considerare candidaturile care nu vor indeplini conditiile minimale solicitate in specificatiile postului.