Cerinte generale:

  • Studii: superioare, Facultate medicina – specializare kinetoterapie/
  • Experienta: minim 1 an
  • Cunoasterea la nivel conversational a limbii engleze prezinta un avantaj
  • Atestat de pregătire profesională si experiența in tratamentul limfedemului secundar – drenaj limfatic manual constituie un avantaj

Norma de lucru: 8 h/zi

Program de lucru: in intervalul orar 08:00 – 16:00

Durata contract: perioada nedeterminata,

Descrierea postului:

Managementul limfedemului secundar in ambulatoriul clinic de specialitate:

  • drenaj venolimfatic manual
  • bandajare multistrat cu benzi mobilizatoare și feșe cu elasticitate scurtă și/sau lungă,
  • kinetoterapie sub bandaj
  • îngrijirea și hidratarea pielii, educația asupra factorilor de risc
  • compresie intermitentă pneumatică

Beneficii:

  • 26 zile de concediu de odihna, anual;
  • 1 zi libera aferenta zilei de nastere
  • 1 zi libera de Ziua Mondiala a Sanatatii;
  • Tichete de masa in valoare de 40 lei/zi;
  • Abonament Bookster;
  • Formare profesionala constanta in domeniul paliatiei.

  Candidatii interesati sunt rugati sa trimita Curriculum Vitae si scrisoare de intentie la urmatoarea adresa de e-mail: recrutare@hospice.ro