Cerinte

  • Diplomă “Lucrător prin arte combinate”
  • Grad ridicat de creativitate;
  • Empatie, răbdare, toleranță;
  • Atitudine profesionistă;
  • Orientare către nevoile pacientului;
  • Excelente abilități de comunicare și interelaționare;
  • Abilitati organizatorice și orientare spre resurse și soluții în situații dificile;
  • Atitudine pozitivă, promptitudine în realizarea sarcinilor, seriozitate și responsabilitate;
  • Centrat pe rezultate cantitative, dar mai ales calitative;
  • Abilitati de muncă în echipă;

 Norma de lucru: 6 h/zi

Program de lucru: luni-vineri (12-18) + 2 sâmbete pe luna

 Durata contract: nedeterminata

 Responsabilitati:

  • Evaluarea nevoilor pacienților, identificând posibilele căi de intervenție prin arte combinate sau terapie ocupațională diversificata;
  • Planificare diverse activități, adaptate nevoilor identificate, pentru stimulare și dezvoltare prin mișcare, artă vizuală, muzică, teatru si jocuri de antrenare a minții, etc ;
  • Initiere de intervenții care au ca scop menținerea și îmbunătățirea confortului fizic, emoțional și social;
  • Asigurarea tuturor condițiilor necesare desfășurării acestor activități (spatiu, materiale) ;
  • Desfășurarea activităților planificate și implicarea, la nevoie, a voluntarilor ;
  • Monitorizarea și evaluarea impactului activităților desfășurate asupra pacienților, adaptându-le continuu la statusul fizic și psihic al acestora.

 Beneficii:

  • Tichete de masa in valoare de 40 lei, conform normei de lucru;
  • 26 zile de concediu de odihna, anual;
  • 1 zi libera aferenta zilei de nastere
  • 1 zi libera de Ziua Mondiala a Sanatatii;
  • Abonament Bookster;
  • Formare profesionala constanta in domeniul paliatiei.

 Candidaţii interesaţi pot trimite un Curriculum Vitae la următoarea adresă de e-mail: recrutare@hospice.ro

Numai candidaţii selectaţi vor fi invitaţi la un interviu, a cărui dată va fi stabilită de comun acord. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate şi în deplină confidenţialitate.

Organizatia îşi rezervă dreptul de a testa competenţele declarate de către candidat.