Calitati necesare

· Dragoste de copii și sensibilitate la nevoile lor si ale familiilor acestora; empatie

· Standarde inalte profesionale și de etica

· Dorinta de invatare si creștere profesionala

· Personalitate pozitiva și spirit de echipa

· Abilitati excelente de comunicare;

Norma de lucru: 7 h/zi, de luni pana vineri

Durata contract: perioada nedeterminata

Calitati de dorit

· Bune abilitati de organizare a activitatii proprii.

· Curiozitate și initiativa

· Atentie la detalii

Cerinte generale:

· Membru al Colegiului Medicilor din Romania

· Specialitate Pediatrie/ Neurologie Pediatrica sau rezident Pediatrie/ Neurologie Pediatrica- an final

Oferta Fundatiei:

· Loc de munca stabil, cu perspective de dezvoltare, intr-o organizatie cu baze solide si recunoastere la nivel national si international ca Centru de Excelenta

· Salariu atractiv si ajutor financiar in vederea relocarii (in functie de nevoie)

· Sprijin activ in planificarea evolutiei si dezvoltarii profesionale in ingrijiri paliative

· Apartenenta la o echipa de profesionisti, uniti de o misiune nobila si motivati de valori ca: speranta, grija, calitatea vietii, demnitate, compasiune

· Acces la programe de supervizie/ intervizie clinica si programe de prevenire a rust-out-ului

Misiunea Hospice

Îngrijim cu profesionalism și dăruire copii și adulți care trăiesc cu o boală incurabilă, oferind servicii specializate pentru ei și familiile lor. Dezvoltăm îngrijirea paliativă la nivel naţional și internațional prin informare, educație, consultanță și îmbunătățirea legislației.

Descrierea postului:

Acorda tratament si ingrijiri medicale beneficiarilor serviciilor pediatrice oferite de Fundatia HOSPICE Casa Sperantei

Principalele responsabilitati ale postului:

– Identifica si evalueaza probleme specifice pacientului si familiei acestuia, abordand holistic fiecare caz. Participa activ la realizarea si implementarea planului interdisciplinar, respectand principiile ingrijirii paliative.

– Stabileste schema de tratament, in raport cu forma, stadiul evolutiv al bolii, situatia clinica a fiecarui pacient in vederea cresterii calitatii vietii acestuia

– Ofera informare, educatie, consiliere familiilor acestora in legatura cu ingrijirea, discuta despre prognostic si posibila evolutie a bolii cu pacientul sau apartinatorii

– Efectueaza evaluari periodice si discuta regulat cu membri echipei interdisciplinare despre starea pacientilor

– Evalueaza si sprijina solutionarea nevoilor psiho-emotionale, sociale si spirituale ale pacientilor si familiilor lor.

– Este parte a comisiei de internare

– Stabileste si tine legatura cu medicul de familie/ medicul specialist curant

– Participa activ la planificarea si gestionarea resurselor (financiare/ in kind) dedicate medicatiei, analizelor medicale, pregatirii profesionale

– Isi perfectioneaza cunostintele profesionale si experienta clinica in ingrijirea paliativa si colaboreaza la activitatea de instruire continua a personalului

Candidatii interesati pot trimite scrisoare de intentie si Curriculum Vitae la urmatoarea adresa de e-mail: cristina.dinga@hospice.ro

Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate şi in deplina confidentialitate.