Ești empatic, dornic să lucrezi și să te dezvolți într-o echipă multidisciplinară?

Te vrem la noi în echipă! Vino să devenim colegi și să ne unim eforturile în îngrijirea pacienților cu boli oncologice.

Fundația HOSPICE Casa Speranței angajează pentru sediul din Brașov medic specialist sau primar (oncologie sau alte specialități medicale), cu sau fără competență în îngrijiri paliative.

Cerințe generale:

Studii superioare: Facultatea de Medicină
Specializare clinică
Competență în îngrijiri paliative, reprezintă un avantaj

 Norma de lucru: 7 h/zi

 Descrierea postului: Asigură cu profesionalism și dăruire îngrijirea paliativă  a pacienților oncologici

 Principalele responsabilități ale postului:

  • Realizează consultul inițial al pacienților și stabilește schema de tratament
  • Stabilește frecvența ulterioară a consultațiilor, în funcție de problemele medicale ale pacientului
  • Participă, în colaborare cu ceilalți membri ai echipei multidisciplinare,  la stabilirea planului de îngrijire pentru asigurarea nevoilor complexe ale pacienților
  • Consiliază pacienții și membrii familiei cu privire la diagnostic si prognostic în vederea îmbunătățirii calității vieții pacienților

Aptitudini:

  • Bune abilități de comunicare
  • Empatie
  • Maturitate profesională
  • Deschidere spre nou
  • Spirit de echipă

Candidații interesați pot trimite CV-ul însoțit de o scrisoare de intenție la adresa cristina.dinga@hospice.ro. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate și în deplină confidențialitate și doar candidații selectați vor fi invitați la interviu. Organizația își rezervă dreptul de a testa competențele declarate de către candidați.