Ești empatic, dornic să lucrezi și să te dezvolți într-o echipă multidisciplinară?

Te vrem la noi în echipă! Vino să devenim colegi și să ne unim eforturile în îngrijirea pacienților cu boli oncologice.

Fundația HOSPICE Casa Speranței angajează pentru punctul de lucru din București Medic Specialist sau Medic Primar (oncologie sau alte specialități medicale), cu atestat în îngrijiri paliative.

Cerințe generale:

  • Studii superioare: Facultatea de Medicină, Specializare clinică, Atestat în îngrijiri paliative

Aptitudini:

  • Bune abilități de comunicare
  • Empatie
  • Maturitate profesională
  • Deschidere spre nou
  • Spirit de echipă

Norma de lucru: 7 h/zi

Descrierea postului: Asigură cu profesionalism și dăruire îngrijirea paliativă a pacienților oncologici internati in Unitatea cu Paturi Adulți

Principalele responsabilități ale postului:

  • Evaluează holistic pacienții
  • Monitorizează permanent starea de sănătate a pacienților internați
  • Întocmește foaia de observație clinică, biletul de externare și scrisoarea medicală
  • Actualizează permanent foaia de observație clinică
  • Întocmește și semnează condica de medicamente pentru pacienții pe care îi îngrijește
  • Stabilește schema de tratament, în raport cu forma și stadiul evolutiv al bolii
  • Supervizează administrarea tratamentelor prescrise
  • Răspunde de întocmirea și implementarea unui plan de îngrijire individual pentru fiecare pacient aflat în îngrijire.

Beneficii:

  • 26 zile de concediu de odihnă, anual;
  • 1 zi liberă aferentă zilei de naștere și 1 zi liberă de Ziua Mondială a Sănătății;
  • Tichete de masă în valoare de 20 lei/zi;
  • Abonament Bookster;
  • Formare profesională constantă în domeniul paliației.

Candidaţii interesaţi pot trimite un Curriculum Vitae la următoarea adresă de e-mail: recrutare@hospice.ro