Cerinte generale:

  • Studii: medii
  • Experienta: constituie avantaj

Program de lucru: 8 h/zi

Descrierea postului:

  • Efectuare curatenie, dezinfectie si dezinsectie in cladirea Hospice si a spatiilor aferente

 Principalele responsabilitati ale postului:

  • Efectueaza, zilnic, curatenia si dezinsectia,in conditii corespunzatoare, a spatiului repartizat si raspunde de starea de igiena a acestuia;
  • Curata si dezinfecteaza grupurile sanitare in intregime, cu materiale si ustensile folosite numai in aceste locuri, specifice pe obiect curatat ;
  • Spala si dezinfecteaza pavimentul PVC din unitate, folosind galeti speciale cu mop si storcator, apa calda si detergent /dezinfectant ;
  • Urmareşte permanent respectarea parametrilor de calitate impuşi prin procedurile specifice de lucru;
  • Sterge si lustruieste usile, ferestrele si mobilierul din dotare ;
  • Spala geamurile folosind produse specific;
  • Curata corpurile de iluminat;
  • Curata de cate ori este nevoie presurile de la intrari;
  • Spala si dezinfecteaza bucatariile si oficiile alimentare ;
  • Efectueaza aerisirea spatiilor pe care le igienizeaza si raspunde de incalzirea lor corespunzatoare;
  • Efectueaza curatenia periodica , dezinfectia si dezinsectia in spatiile pentru pacienti;
  • Colecteaza deseurile menajere din cladire ;
  • Colecteaza, sorteaza şi depoziteaza gunoiul în spatii special amenajate ;
  • Matura, aspira sau/si spala zilnic scarile, holurile si toaletele ;
  • Raspunde de pastrarea in bune conditii a materialelor de curatenie ce le are in grija, precum si a celor ce se folosesc in comun ;
  • Foloseste eficient materialele de curatenie;

CV-urile si scrisorile de intentie se pot trimite pe adresa de email: recrutare@hospice.ro

          HOSPICE Casa Sperantei respecta prevederile Regulamentului General pentru Protectia Datelor (GDPR).

Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

Prin transmiterea datelor dvs.personale va exprimati acordul expres si neechivoc ca aceste date sa fie prelucrate. Procesam aceste date doar in scopuri de recrutare.

Am dori sa pastram aceste date pana in momentul ocuparii pozitiei vacante. Nu putem estima cu exactitate perioada, dar vom considera perioada ca fiind incheiata atunci cand un candidat accepta propunerea noastra pentru pozitia vacanta.Cand perioada respectiva s-a incheiat, fie iti vom sterge datele, fie te vom informa ca le vom mentine in baza noastra de date pentru pozitii viitoare.

Va asiguram ca nu vom oferi niciodata informatii despre dumneavoastra altor companii care au in vedere programe de marketing.

Fundatia HOSPICE Casa Sperantei este inregistrata ca operator in Registrul National
de Evidenta a Prelucrarilor de Date cu Caracter Personal al ANSPDCP
cu nr. 16381/09.05.2012 (conform Legii 677/2001)