Cerinte generale:

    •  Absolvent al unei forme de invatamant superioare de specialitate in psihopedagogie;
    • Atestat de libera practica , emis de Colegiul Psihologilor in specialitatea Psihopedagogie speciala
    •  Cunostinte de operare PC MS Office
    •  Experienta anterioara pe o pozitie similara;
    • Competente in logopedie

 Principalele responsabilitati ale postului:

–          Asigurarea unei forme alternative de scolarizare, educare, socializare a copiilor suferinzi cu prognostic limitat de viata.

–          Formarea psihopedagogica a copiilor prin stimulare cognitiva, prin joc sau/si terapie ocupationala

–          Formarea autonomiei persoanale si sociale a beneficiarilor;

–          Evalueaza nevoile psihopedagogice si desfasoara activitati specifice in vederea mentinerii achizitiilor existente si dezvoltarii de noi abilitati in masura posibilitatilor beneficiarului;

–          Evalueaza si documenteaza starea si nivelul de dezvoltare al beneficiarilor prin metode si instrumente adecvate;

–           Ofera consiliere psiho-educationala copiilor si familiilor acestora pentru a preveni inadaptarea scolara, marginalizarea sociala, izolarea;

–           Organizeaza si desfasoara activitati terapeutice individual sau pe grupe de copii in cadrul centrului educational;

–          Intocmeste si proiecteaza activitati specifice psiho-pedagogice in functie de starea  si nevoile beneficiarilor;

–           Informeaza personalul medical de starea sanatatii si modificari in evolutia beneficiarilor;

–          Isi desfasoara activitatea in concordanta cu politica Organizatiei si asigura confidentialitatea informatiilor legate de pacienti si de activitatea Hospice

Aptitudini:

o   Bune abilităţi de comunicare,

o   Punctualitate, spirit de echipă;

o   Rezistenta la stres, creativitate, empatie;

o   Persoană echilibrata, calma, responsabila si de incredere.

Candidaţii interesaţi pot trimite un Curriculum Vitae la următoarea adresă de e-mail: recrutare@hospice.ro

Numai candidaţii selectaţi vor fi invitaţi la un interviu, a cărui dată va fi stabilită de comun acord. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate şi în deplină confidenţialitate.

Organizatia îşi rezervă dreptul de a testa competenţele declarate de către candidaţi.