Candidatul ideal

Creativitatea si entuziasmul sunt atuurile tale?

Ai spirit ludic si chef de joaca?

Detii competente psihoeducationale si/sau psihoterapeutice?

Vrei sa-ti imbogatesti experienta personala si profesionala in lucrul cu copii si tinerii?

Familia Centrului de zi Pediatrie din cadrul Fundatiei Hospice Casa Sperantei Brasov (copii si tineri cu dizabilitati si boli limitatoare de viata) te invita sa-i treci pragul si sa-i devii partener.

Vei gasi aici un mediu cald, apropiat dar, in acelasi timp, provocator si hranitor pentru cresterea ta umana. Ai suflet mare? Usa noastra ti-e deschisa!

Cerințe generale:

• Absolvent al unei forme de invatamant superioare de specialitate in psihologie/ psihopedagogie;
  • Atestat de libera practica , emis de Colegiul Psihologilor
  • Cunostinte de operare PC;
  • Limba engleza scris si vorbit la nivel avansat;

Norma de lucru: 4 h/zi

Atributii post:

• Ofera servicii pentru copii si familiile acestora prin activitati de grup sau individuale (consiliere, psihoterapie, terapie prin joc, terapie ocupationala, artterapie, etc) , grupuri de sprijin
  • Stimuleaza potentialul copiilor (cognitiv, emotional, social, motric)
  • Organizeaza activitati terapeutice pentru copiii care participa la programul Centrului de Zi si pentru copiii internati
  • Pregateste materialele, instrumentele si echipamentul terapeutic din Centrul de Zi
  • Organizeaza si participa activ la realizarea diverselor evenimente destinate beneficiarilor serviciilor (club de vacanta, tabere, serbari, excursii, campanii)
  • Ofera asistenta specializata integrata in planul interdisciplinar, asigurand comunicarea conform procedurilor interne si standardelor serviciului

Beneficii:

• Salarizare fixa
  • Tichete de masa

Candidaţii interesaţi pot trimite scrisoare de intentie si Curriculum Vitae la următoarea adresă de e-mail: recrutare@hospice.ro

Numai candidaţii selectaţi vor fi invitaţi la un interviu, a cărui dată va fi stabilită de comun acord. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate şi în deplină confidenţialitate.

Organizatia îşi rezervă dreptul de a testa competenţele declarate de către candidat.