Fundația HOSPICE Casa Speranței angajează Responsabil managementul calității pentru punctul de lucru din București. Candidații selectați vor avea posibilitatea de a lucra într-un mediu profesionist, în cadrul celei mai mari organizații din țară care oferă servicii specializate de îngrijire paliativă.

Cerințe generale

Absolvent al unei forme superioare de învățământ;

Curs Managementul Calității în Spitale – constituie un avantaj;

Limba engleză, scris și vorbit, nivel mediu/avasant;

Abilități bune de organizare și coordonare;

Abilități bune de comunicare și de lucru în echipă;

Cunoștinte bune de operare PC MS Office;

Experiență într-o poziție similară și cursuri de specialitate – constituie un avantaj;

Cunoștințe de operare Office 365 și SPSS – constituie un avantaj;

Maturitate profesională și emoțională.

Descrierea jobului

Monitorizarea calității serviciilor și îngrijirii oferite în HOSPICE Casa Speranței București și gestionarea creșterii calitatii acestor servicii.

Principalele responsabilități ale postului

Pregătirea și monitorizarea unui Plan anual al managementului calității;

Coordonarea activităților de obținere și menținere a acreditărilor și certificărilor privind calitatea serviciilor;

Coordonarea analizelor cu privire la eficacitatea sistemului de management al calității;

Asigurarea implementării și menținerea conformitaății sistemului de management al calității cu cerințele specifice;

Asigurarea instruirii întregului personal al organizației cu privire la politica în domeniul calității și documentele sistemului calității;

Obtinerea acreditarii, menținerea relației cu ANMCS (cont Capesaro, raportarea evenimentelor Santinela, Near-miss, Adverse etc.) și monitorizare;

Comunicarea cu terții referitor la Sistemul de Management al Calității.

Beneficii

Tichete de masă;

Activitate într-un mediu plăcut și profesionist;

Posibilitatea de formare și instruire permanentă.

Candidaţii interesaţi pot trimite un Curriculum Vitae la următoarea adresă de e-mail: recrutare@hospice.ro

Numai candidaţii selectaţi vor fi invitaţi la un interviu, a cărui dată va fi stabilită de comun acord.

Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate şi în deplină confidenţialitate.

Organizatia îşi rezervă dreptul de a testa competenţele declarate de către candidaţi.

Despre HOSPICE Casa Speranței

HOSPICE Casa Speranței, organizație non-profit înființată în 1992 la Brașov, a introdus conceptul de îngrijire paliativă în România. HOSPICE este cea mai mare fundație din țară care oferă gratuit servicii specializate de acest tip.

Organizația are două centre cu servicii integrate, în Brașov și București, și echipe mobile în Făgăraș și Zărnești, pentru îngrijirea persoanelor diagnosticate cu boli incurabile. HOSPICE a dezvoltat servicii complete de îngrijire paliativă, care sunt oferite în centre de zi, ambulatorii și unități proprii pentru internare, la domiciliul pacienților și în spitalele partenere. În cei 25 de ani de existență, HOSPICE a adus alinare și speranță pentru peste 22.000 de copii și adulți cu boli incurabile.

HOSPICE Casa Speranței dezvoltă îngrijirea paliativă la nivel național și internațional prin informare, prin programe educaționale dedicate profesioniștilor, pacienților și comunității și prin îmbunătățirea legislației în materie.