Team HOSPICE

Team HOSPICE este o comunitate de alergatori, voluntari si suporteri ai cauzei HOSPICE. Cu totii pun pasiune in ceea ce fac si ajuta la strangerea de fonduri pentru sustinerea si dezvoltarea serviciilor oferite de HOSPICE Casa Sperantei copiilor si adultilor cu boli incurabile din Romania. In fiecare an, Team HOSPICE ia parte la cele mai mari evenimente de alergare din Capitala: Semimaratonul si Maratonul Bucuresti.

Afla mai multe despre Team HOSPICE si despre cum poti intra in echipa, de pe: team.hospice.ro sau de pe pagina facebook.com/TeamHOSPICE.

Crosul HOSPICE de la Brasov

Crosul ALEARGA TU PENTRU EI! se desfasoara in fiecare an la Brasov si este o competitie dedicata alergatorilor amatori si profesionisti. Crosul include mai multe sectiuni, cu lungimi diferite de traseu, in functie de varsta si pregatirea concurentilor. Fondurile adunate prin organizarea competitiei sunt exclusiv dedicate ingrijirii gratuite acordate copiiilor si adultilor cu boli incurabile din Romania.

Maratonul International Brasov

Cauza HOSPICE este sustinuta de Maratonul International Brasov. Prin intermediul Fundatiei Telekom Romania, toate taxele stranse la cursa de 5 km, dar si 15% din valoarea taxei la probele competitive (maraton, stafeta, semimaraton si 10 km), vor fi directionate in acest an catre HOSPICE Casa Sperantei.

Afla de aici detalii despre competitie.